bebaime.com
BEBAIME.COM has #360 504 rank on the internet. This rank shows site's popularity. Lower rank means more visitors that site gets. This website is estimated to get 236 unique visitors per day. These unique visitors make 262 pageviews. We estimate that this website earns at least $1.02 USD per day with advertising revenues so it can be valued at least $978 USD. This site has a 0/10 PageRank. It has 373 backward links from 99 domains, 0 backward links from .edu domains and 0 links from .gov domains. IP address of this site is 216.70.68.123. We detected that the average page load time of this website is 0.51 seconds.
We give this domain a SEO score of 30/100. Last update: Wednesday 15th of October 2014 RefreshBEBAIME.COM

Site Title Beba Ime - Portal informativ për shtatzëna dhe prindër
Alexa Rank #360 504
Pagerank 0/10
Yandex CY 0
Backward Links 373
Unique Domains Backward Links 99
Backward links from .Edu sites 0
Backward links from .Gov sites 0
Load Time 0.51 Seconds
Favicon
Daily Visitors 236
Daily Pageviews 262
Seo Score 30
Daily Revenue $1.02
Website Worth $978
Primary Country Albania
Alexa Rank in Primary Country #0
IP Address 216.70.68.123
Server Location Culver City, CA, United StatesHTML Analysis

HTML Size: 56.05 Kb External Links: 3
Internal Links: 2 H1 Tags: 15
H2 Tags: 0 H3 Tags: 0
H4 Tags: 0 H5 Tags: 0
H6 Tags: 0 Iframe: 0
Scripts: 12 Objects: 0
Forms: 3 Total Images: 33Visitors By Countries MapAlexa Traffic Analysis

BEBAIME.COM is ranked #360 504 on the internet. This rank shows site's popularity. Lower rank means more visitors that site gets. Most of users come to this website from Albania. This website is ranked #0 in Albania. It has 236 visitors per day, and has 262 pageviews per day. Click on the tabs below to get more info.


  • Country Traffic
  • Subdomains Visitors
  • Top Keywords

 No. Country % Traffic Daily Visitors
   1. Albania 29.5% 69
   2. Saudi Arabia 27.6% 65
   3. United Kingdom 18.0% 42
   4. Serbia 5.4% 12
   5. Macedonia 3.5% 8

 No. Subdomain % Visitors Daily Visitors
   1. bebaime.com 100.00% 236

 No.Keywords
   1. beba ime
   2. bebaime
   3. kur duhet ti japim uje foshnjes
   4. degjofshim mire
   5. kur hane bebat portokall
   6. dalja e dhembeve te femijet
   7. mere burrin rumeli
   8. beba ime.com
   9. fryrja e kembeve gjate shtatzanise
   10. albumina ne shtatzani
   11. tmperatura e trupit 36 grade
   12. qka eshte meningjiti
   13. dalja e dhembeve te pare simptomat
   14. grupi i gjakut dhe faktori rh
   15. mestruacionet gjate shtatzanise
   16. carbocisteine dhe
   17. shtatzania
   18. java e 20 e shtatzanis
   19. qka eshte lindja
   20. prolaktina
   21. gjakderdhja ne shtatzani
   22. lodrat nga rera
   23. bardha qerdhja
   24. vdes foshnja ne qerdhe
   25. vdes foshnja ne qrdhen
   26. kondilomat para shtatzanise
   27. java e 28 e shtatzanis
   28. java e 25 e shtatzanis
   29. kam nevoj per nje psikolog
   30. java e 29 e shtatzanis
Similar sites to BEBAIME.COM


 No.
   1. tpa-bebe.fr
 Tpa Bébé - Tout a prix fou ! Articles de bébé Moyen d'achat facile payement sécurisé livraison rapide
   2. social-bombers.com
 Palsta [K-18] - Etusivu
   3. diag-npdc.com
 Diagnostics Immobiliers du Nord Pas-de-Calais
   4. billet-voyage.com
 Billet d'avion pas cher ★ Comparateur de prix de billets d'avion et vols pas cher
   5. univers-mobilier.fr
 Boutique de mobilier, décoration, électroménager dans notre magasin en ligne - Univers Mobilier.fr
   6. adax.hr
 DJEČJA OPREMA ADAX | Beba centar | Oprema za bebe | Bebi oprema | Dućani | Trgovine | Cijena | Prodaja | Hrvatska
   7. 7dite.eu
 7 Dite | Portali Informativ Lajme Sport Mjeksi Shendeti Vipa LifeStyle Showbiz Video Kuriozitete Teknologji
   8. aksa.rs
 Aksa Internet prodavnica, bebi oprema, kolica, krevetac, kreveci
   9. berceau-bebe.com
 Berceau bebe, parure lit bebe, poussette 3 en 1, chambre bébé pas cher
   10. abikid.com
 Vetements enfants et habits bébés : Abikid – Mode enfant, vetement bebe et cadeau de naissance
Alexa Traffic Graph Analysis

Click on the tabs below to explore website's Traffic Rank, Reach, Pageviews, Pageviews/User, Bounce %, Time on Site and Search % history.

  • Traffic Rank
  • Reach
  • Pageviews
  • Pageviews/User
  • Bounce %
  • Time on Site
  • Search %


Select Range:Server Location Map

Address: Culver City, CA, United States
Query Popularity & Competition


Query Popularity is an estimate of how frequently users search for keywords, on a scale from 0 to 100. Higher numbers indicate higher frequency of searches.

Competition indicates advertising competition for a query based on number of ads displayed for keyword searches on major search engines.
Both indexes use scale from 0 to 100.


 No.QueryQuery PopularityCompetition
   1. mjeku i veshit quhet otorolog  8      20  
   2. qka eshte meningjiti  8      10  
   3. portali informativ per shtatzena  5      10  
   4. borovnic e kuq  5      10  
   5. vitamina c  30    15  
   6. beta hcg  29    10  
   7. mineral  33    18  
   8. shtatzania me ivf  7      30  
   9. albumina  27    10  
   10. sindroma daun  16    15  
   11. efektet ansore te operacionit spinal  8      30  
   12. asbest  25    13  
   13. dhimbje mesi  8      30  
   14. mimoza  27    10  
   15. ze burri ne opera eshte  8      20  
   16. embolism shenjat  8      10  
   17. si te nisim javen mbar  8      10  
   18. emra musliman per djem  9      20  
   19. diabeti  16    19  
   20. inkubator  22    22  
   21. temperatura  37    11  
   22. kalendari  14    31  
   23. menopauza mjek  8      10  
   24. sindrome daun  9      10  
   25. qka eshte pikellimi  8      10  
   26. cmv igg  19    13  
   27. emra musliman  3      13  
   28. diarre  10    20  
   29. recept  29    14  
   30. menopauza  26    18  HTTP Header Analysis

Here you can see HTTP header of bebaime.com response.

Date : Sun, 12 Oct 2014 01:41:20 GMT
Server : Apache
Expires : Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Cache-Control : no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma : no-cache
REFRESH : 300; url=http://www.bebaime.com/
Vary : Accept-Encoding,User-Agent
X-Powered-By : PleskLin
Connection : close
Transfer-Encoding : chunked
Content-Type : text/html; charset=UTF-8Website Metas Analysis

We found 22 meta tags on bebaime.com.

MetaContent
 title  Beba Ime - Portal informativ për shtatzëna dhe prindër 
 description  Webfaqe e cila përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative dedikuar shëndetit të nënës dhe fëmijës 
 HandheldFriendly  true 
 MobileOptimized  320 
 viewport  initial-scale=1.0, minimum-scale=1.0, maximum-scale = 1.0, width=device-width, user-scalable=no, minimal-ui 
 format-detection  telephone=no 
 apple-touch-fullscreen  yes 
 mobile-web-app-capable  yes 
 apple-mobile-web-app-capable  yes 
 apple-mobile-web-app-status-bar-style  black-translucent 
 fb:admins  598841857 
 fb:app_id  173032409538993 
 revisit-after  @meta revisit-after 
 google-site-verification  ZJn9iWT8F7Ji16EBsCgRk6HpdTzQpxjveYsdlg3Gr30 
 Classification  Health, shendeti, shtatezenia, foshnje, baby, education, information, informata 
 distribution  GLOBAL 
 rating  General 
 copyright  BebaIme.com 
 author  ADVmediaHOUSE 
 language  sq 
 robots  ALL, INDEX, FOLLOW 
 alexaVerifyID  1xVm1tjGx4WrqwjAnodci41p-7Q 
Homepage Links Analysis


We found that the main page of bebaime.com has 3 external links and 2 internal links.